postheadericon Życzenia dla Tadeusza

Od wieków ludzie składają sobie życzenia z różnych okazji, m.in. Bożego Narodzenia, Wielkanocy, urodzin, ale do jednych z najpiękniejszych na pewno należą życzenia imieninowe. Nie ulega wątpliwości to, że imienny to niezwykły dzień dla każdej osoby, jest to święto, które obchodzi się raz w roku na cześć swego imienia, a w przypadku Tadeusza, przypada na dzień 23 października. Dlatego bardzo pięknym zwyczajem jest w tym dniu złożenie solenizantowi niezwykłych życzeń, które będą wyrazem pamięci o Tadziu.

Z pewnością, najlepiej jest, gdy Tadkowi złożymy życzenia imieninowe osobiście, ale gdy nie możemy tego zrobić, ponieważ np. mieszkamy daleko od niego, to jak najbardziej wskazana jest pocztówka imieninowa, zarówno w tradycyjnej jak i w elektronicznej wersji. Warto podkreślić to, iż życzenia powinny być szczere, ale i pomysłowe, odnoszące się wprost do adresata, w związku z czym o wiele bardziej sprawdzają się teksty własnego autorstwa niż gotowce z Internetu, tym bardziej że zawsze ktoś może wpaść na ten sam pomysł co my i wysłać Tadeuszowi identyczne życzenia. Owszem, asortyment gotowych wierszyków w sieci jest niezwykle bogaty, ale ryzyko zawsze istnieje, choćby minimalne, a na pewno drugi raz czytane te same życzenia nie sprawią Tadkowi ogromnej radości.

Ponadto, życzenia imieninowe mogą przybierać różną formę, zarówno klasyczną jak i zabawną i zawsze powinna być ona uzależniona od adresata, jego osobowości, wieku czy stopnia zażyłości, jaki łączy nas z Tadeuszem. Otóż, życzenia, które kierujemy do chłopaka, brata czy kolegi mogą mieć kształt zabawnej rymowanki, wierszyka, a także piosenki, natomiast życzenia imieninowe do szefa, sąsiada czy nauczyciele zazwyczaj maja poostać utartych zwrotów typu „Wszystkiego najlepszego”, które są bardzo bezpieczne i na pewno nikogo nie urażą.

Czego możemy życzyć z okazji imienin? Przede wszystkim, zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także wiele radości na co dzień. Natomiast, gdy wiemy, iż solenizant posiada duże poczucie humoru i dobrze go znamy, możemy sobie pozwolić na nieco bardziej oryginalne życzenia, np. pięknej żony niczym …, ogromnej fortuny, gromadki dzieci, wymarzonej fury czy powodzenia u kobiet. Poza tym, wedle tradycji do życzeń dołączamy upominek imieninowy. Mowa tu o wyśmienitych trunkach alkoholowych, drogich perfumach, gadżetach elektronicznych czy wyszukanych bibelotach.

Warto podkreślić to, że najlepiej jest też wcześniej sobie przemyśleć tekst życzeń, by były wspaniałe, chociaż życzenia wygaszane spontanicznie też mają swój urok, mimo tego iż zwykle są nieskładne.

najlepszy prezent dla mężczyzny
Imieniny Tadeusza